Mal for nyheter – Helst samme tittel
Skriv en kort og god ingress som tirrer leseren til å lese artikkelen! Ingressen bør ikke overskride tre linjer (ikke setninger – linjer) for å se strammest mulig ut. Ingressen vil synes under artikkelbildet i oversikten over nyheter!

Dette er en mal for nyhetsartikler i Craft. Denne er generelle
artikler, i sidemenyen finner du for intervjuer og Bibelgaven-stoff og.
– Skal du har replikker bruker du tankestrek. Dette er noe annet enn bindestrek. Du får den til ved å holde inne alt/option og bindestrekknappen. Forskjellen: - (bindestrek) – (tankestrek).
Mellomtittel: Velg paragraph-ikonet på toppen, og overskrift 3
Det er veldig viktig at vi ikke bruker understrek og/eller rød tekst når det ikke er er aktive lenker. Dette fordi leseren vil tro det er link, men ikke komme noen vei. Da blir de frustrerte.
Skal du ha en aktiv lenke? Da velger du lenkesymbolet helt til høyre, hva som skal ha lenke, og skriver den inn. Husk å hake av at det skal åpnes i ny fane dersom det er ekstern lenke (altså ut fra Bibel.no) eller du ikke vil de skal vekk fra siden de er inne på.

Kjekke funksjoner
- Du kan skru av og på publish date (men det vil etterlate seg et “rom” der likevel) – Men hovedregelen er at den skal være på.
- Du kan legge til kategorier. Disse sorterer nyhetssakene i arkivet. Bibelgaven skal ha “internasjonale nyheter”, nytt fra Verbum skal ha “nytt fra Verbum” osv. Ikke bruk kategorier som ikke passer.
- Har du flere saker som handler om det samme? Da kan vi bruke Article group. I malen er alle malene samlet i en article group som vises i sidemenyen. Merk: Artiklene kan kun være i én Article Group om gangen.
- Hvis du bruker Article Group kan du velge rekkefølge det skal vises i. 0 er toppen, større tall lenger ned. Du kan bruke negative verdier for å tvinge en sak opp (–1 vil legge seg over 0).
- Du kan velge å gjemme artikkelen. Da dukker den ikke opp i nyhetsarkivet, og man må ha URL for å finne den. (Disse malene er "hidden", kun dere med URL finner dem).
- Du kan og velge å ha en featured video i stedet for featured bilde. Du må likevel legge til et bilde, som vises i arkiv, news items o.l.
Krav for artikler
Bruk alltid forfatter- og fotokrediteringsfeltene på “article settings” (les: Ikke skriv dette selv i rich text etterpå)


- Bilder
- Filmer
- Sitat
- Faktabokser
- Nyhetsartikler som skriver om noe av det samme
- Bøker
- CTA
- Attachment blokk
Artikkelen skal avslutte med et avsnitt. Ikke film/bilde/sitat o.l. Under bildet kan det komme en CTA. Men, kun én CTA per side.
Sitatblokken skal brukes på sitat. bruk ALDRI annen formatering enn sitatblokk for sitat.
Sitatblokken er videre veldig fin for å bryte opp tekst!
Det er videre viktig å ikke ha mellomrom mellom mellomtittel og etterfølgende brødtekst: Det skal komme tett etter.
Alle nyhetsartikler skal ha relaterte nyhetsartikler nederst, separert med en separator over. Du kan velge ut tre artikler etter egen smak, eller velge en kategori.
- Tre valgfrie: Ligger der til de erstattes. Du har full kontroll, kan velge f.eks. tre gamle saker om Cuba hvis det passer.
- Kategori: Byttes ut med de sist publiserte fortløpende. Du har mindre kontroll, men det er dynamisk og levende.